Alaçatı Taş Evler - Kat Planları

Kat PlanıZEMİN KAT

56 m² Salon Açık Mutfak , Wc tuvalet +Lavabo + 14 m 2 Kış Bahçesi ile birlikte toplam kullanım alanı 70 m2 dir. Merdiven alt bölümü elektrikli şofben + ısıtma sistemi cihazı ve yüklük olarak tasarlanmıştır.Salon ön bölümünde ayrıca üstü pergole yapılan ve barbeküsü bulunan teras mevcuttur.Açık teras alanı 18 m 2 dir. Ayrıca salon içinde kullanım amaçlı şömine bulunmaktadır. Aynı zamanda şömine bacası paslanmaz 312 çelik imalatı yapılmıştır. Salon kolonları Alaçatı taşı ile kaplanmıştır. Dış cepheler 13,5 İzoleli tuğla üzeri Alaçatı taşı kaplamalı,iç cepheler 13,5 luk ve 8,5 luk tuğla duvar ve köy sıvası + kat silmesi (motif) + pencere çevreleri Alaçatı taşı sövesi ile kaplanmıştır.

KAT 1

57,5 m² kullanımda , 3 oda ( bir ebeveyn banyo ) + ortak banyo wc bulunmaktadır. Cumba 2 m² dahil edildiğinde genel toplam 59,5m² dir. Dış ve iç cepheler 20 lik izolasyonlu tuğla ve 8,5 luk tuğla duvar ve köy sıvası + kat silmesi (motif) yapılmıştır.Ayrıca pencereler Alaçatı taşı sövesi ile kaplanmıştır.

ÇATI

Kat Planı Alaçatı mimarisine ve özelliklerine uygun çatı motifi ve alaturka kiremitler yalıtım üzerine döşenmiş ve çatı tamamlanmıştır.Çatı kat arası sıcak çatı uygulaması yapılmış olup 10 cm İzocam ile izole edilmiştir.Dışarıya müdahale için izoleli çatı kapağı yapılmıştır. Barbekü bacası müstakil galvanizli boru ile çatı seviyesine kadar çıkarılmıştır.

TERAS

Toplam kullanım alanı 18m² dir. Üst kısmı açık ahşap pergole ile kaplanmıştır.Açık teras bölümünde barbekü bulunmaktadır.

KIŞ BAHÇESİ

Toplam kullanım alanı 14m² dir.Kış bahçesi tavanı mertekli ve lambri ile kaplanacaktır. Kış bahçesi istenildiği taktirde mimari esasları bozmamak kaydı ile kapalı mekan haline getirilebilir.Döşemeden ısıtma sistemi monte edilmiştir.
  • Zemin ve Kat 1 kullanım alanı 115,50m².
  • Kış bahçesi kapatıldığında 14,00m².
  • Genel Net kullanım alanı 129,50m².
  • Brüt kullanım alanı 129,50 + açık teras 18m² = 147,50m².
Designed by Virgo